Učitelka jazyků

Pedagogické zkušenosti

Vystudovala jsem magisterské obory španělština a čeština na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně s pedagogickou aprobací pro střední školy. Získala jsem bohatou a různorodou praxi: 

  • přes 8  let jsem vyučovala na státních i soukromých středních školách (Gymnázium Rájec-Jestřebí, Gymnázium Blansko, EDUCAnet Brno)
  • zároveň jsem pracovala jako lektorka španělštiny a češtiny pro cizince pro jazykové školy Adispa a MKM v Brně
  • v rámci práce pro Zastoupení Evropské komise v ČR v informačním středisku EUROPE DIRECT v Brně jsem úspěšně vedla kurzy španělské konverzace pro veřejnost
  • v současné době se věnuji výuce jak pro jazykové školy (James Cook Languages), tak soukromě 


Krajané

V sezóně 2013/14 jsem po úspěšném konkurzu získala místo učitelky češtiny u krajanů v Paraguayi a Argentině. Vyučovala jsem jednotlivce i skupiny studentů ve věkovém rozmezí od 4 do 90 let, vedla divadelní soubor i kroužky vaření a pečení tradičních českých jídel, podílela se na organizaci mnoha krajanských festivalů, oslav a setkání.

V krajanské problematice se angažuji i po návratu domů jako místopředsedkyně občanského sdružení Chaco checo.

Tlumočím projev starostky Velkých Bílovic Marie Vlkové na oslavách 100 let československého spolku
Tlumočím projev starostky Velkých Bílovic Marie Vlkové na oslavách 100 let československého spolku

V květnu 2017 jsem měla tu čest vrátit se na svá bývalá působiště díky pozvání na oslavy 100. výročí založení československého spolku ve městě Presidencia Roque Sáenz Peña v argentinské provincii Chaco. Kromě role tlumočnice a delegátky za Chaco checo jsem si vyzkoušela i zpěv s cimbálovou muzikou Lália i místními krajanskými kapelami.

Lenka Rašková    raskoval98@gmail.com    +420 777 602 751
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!